Байерн се разправи със Санкт Паули, Байер покори Хамбург

Нападателят на Байерн Томас Мюлер в борба за топката Снимка: Kicker
Нападателят на Байерн Томас Мюлер в борба за топката

Немският колос Байерн Мюнхен не допусна изненада на своя стадион и взе изразителна победа с 3:0 над борещия се да не изпадне този сезон тим на Санкт Паули в мач от XVI кръг на Първа Бундеслига.

Успехът позволи на баварците да се изкачат с две позиции нагоре във временното класиране, заставайки 5-и с 26 точки.

Турският национал Хамит Алтънтоп даде преднина за домакините още в 17-ата минута, когато от около 20 метра с красив удар прати топката в горния ляв ъгъл.

Всичко за тима от Хамбург приключи двайсетина минути преди края, когато вратарят Кеслер фаулира грубо Мюлер в наказателното поле, заради което бе изгонен. Филип Лам се нае с изпълнението на дузпата и не сбърка

В самия край Рибери се отскубна с мощен спринт от защитата на гостите, преодоля резервния страж и на празна врата оформи класиката в мача.

Байер (Леверкузен) направи много силен мач като гост на Хамбургер и го победи с 4:2 в най-интересния сблъсък от следобедните мачове в Германия. Това позволи на бившия тим на Димитър Бербатов да се изкачи на втора позиция с 32 точки, на 8 зад лидера Борусия (Дортмунд), който по-късно приема Вердер.

Сам даде преднина на "аспирините" в 29-ата минута с изстрел от малък ъгъл, но съотборникът му Видал възстанови статуквото с автогол в 48-ата. Грешникът успя да изкупи своята вина с попадение в 61-ата минута.

Влезлият като резерва Ренато Аугусто се превърна в златна такава, след като с негови две попадения Байер изключи всякаква интрига до края. Хамбургер успя единствено да вкара още един гол благодарение на Елиа.

В останалите мачове Кьолн би Айнтрахт с 1:0 у дома, Хофенхайм изпусна победата срещу Нюрнберг, позволявайки да му бъде изравнено за 1:1 малко преди края, а Кайзерслаутерн и Волфсбург не успяха да си отбележат гол.