Реал се измъчи, но победи

Пепе спаси Реал на "Корнейя-Ел Прат". Снимка: Getty Images
Пепе спаси Реал на "Корнейя-Ел Прат".

Реал Мадрид се доближи на 3 точки до Барселона в класирането на испанската Примера дивисион след трудна победа с 1:0 като гост на Еспаньол.

Победното попадение за кралския клуб реализира Пепе в началото на второто полувреме, а мадридчани направиха куп пропуски на "Корнейя-Ел Прат".

Кристиано Роналдо не бе съсредоточен и пропусна да направи победата на Реал далеч по-лесна.

След нулево първо полувреме, в което и двата отбора имаха своите шансове, в 55-та минута Пепе съумя да открие резултата, оставен непокрит на втората греда.

Лука Модрич центрира и португалският национал насочи с глава в мрежата - 0:1.

В 89-та пък Кристиано направи най-големия си пропуск, след като почти на празна врата насочи в аут.

Барселона и Атлетико Мадрид, които в събота направиха 0:0, имат по 50 точки. Реал е трети с 47.

В следващия кръг отборът на Карло Анчелоти гостува на Бетис. Атлетико Мадрид приема Севиля, а Барселона има визита на Леванте.