Атлетична вечер в Лига Европа

Атлетико (Мадрид) взе късна победа над Хановер Снимка: UEFA.com
Атлетико (Мадрид) взе късна победа над Хановер
Фернандо Йоренте (на снимката) и Раул вкараха поравно - по два гола в мача Шалке - Атлетик, но накрая баските празнуваха след 4:2 в Гелзенкирхен Снимка: getty images

Испанските Атлетико (Мадрид) и Атлетик (Билбао) продължиха победния си ход в Лига Европа срещу германските си съперници Хановер и Шалке.

Със същото не можаха да се похвалят сънародниците им от Валенсия, които преклониха глава пред холандския Алкмаар, но остават фаворити за реванша на своя земя.

В четвъртия мач португалският гранд Спортинг (Лисабон) се наложи над украинския Металист с най-разпространения снощи резултат 2:1.

Именно с такова цифрово изражение бе успехът на мадридчани над Хановер, като победният гол бе дело на 21-годишния аржентински нападател Едуардо Салвио в 89-ата минута.

Истинско шоу бе мачът Шалке - Атлетик, който бе и задочна надпревара между топ нападателите на двата тима Раул и Фернандо Йоренте. Двамата завършиха наравно своя двубой, отбелязвайки по два гола, но в крайна сметка гостите тържествуваха с победа 4:2. И в този мач развръзката дойде в самия край, като Де Маркос и Муниаин се разписаха в 81-ата и 90-ата минута, а баският клуб показа отново, че е много по-съсредоточен в Лига Европа, отколкото в Примера дивисион.

Късно бе решена и срещата в Алкмаар, където лидерът в Ередивизи се поздрави с успех срещу "прилепите" с победно попадение на белгийския национал Мартен Мартенс в 79-ата мин., заковал крайното 2:1.

На фона на всичките тези факти, естествено същият резултат се получи и в Лисабон, където местните "лъвове" биха с 2:1 храбрите металисти и май ще сложат край на украинската приказка в тазгодишното издание на Лига Европа, макар че на реванша в Харков нищо не се знае.