Локомотив (Пловдив) с нова загуба в Испания

Играчите на Локомотив (Пловдив) загубиха четвърти мач от контролите си в Испания, този път срещу Кубан (Краснодар) Снимка: Lportala.net

Отборът на Локомотив (Пловдив) записа четвърта загуба от играните до този момент пет контролни срещи по време на подготвителния си лагер в Марбея, Испания. Днес българския тим падна с 0:3 от Кубан (Краснодар). Това е и трето поражение от руски отбор по време на лагера. Преди това българите паднаха от Локомотив (Москва) и Зенит. „Черно-белите" загубиха още от Лех (Познан), а биха норвежкия Стрьомгодсет.

Срещу Кубан днес Локомотив игра 70 минути с човек по-малко след като Йордан Тодоров си изпроси червен картон още в 20-та минута. Бившият играч на ЦСКА, Стяуа и Миньор (Перник) най-напред получи жълт картон за симулация след като опита да си изпроси дузпа, а след това извърши безсмислено нарушение в центъра, отново видя жълтия картон, а след него получи и червен.

Двама от играчите на Локомотив (Пловдив) пък получиха контузии по време на срещата с Кубан. В 28-та минута заради травма напусна Крачунов, на негово място се появи Жереми Родригес. В 60-ата минута се контузи резервният вратар Тихомир Тодоров, а титулярния Лучини вече беше излязъл. Наложи се на вратата да застане треньорът на вратарите Стоян Ставрев.

В 35-та минута пък двата тима се спречкаха след сбутване между Раймонди и играч на Кубан. От щаба на българите обвиниха съдията, че не се е справил с ръководството на срещата мача. Руснаците също имаха няколко пъти претенции към главния арбитър Хуон Франсиско Каравака.