Ботев Вр - ЦСКА 3:4 - много голове и слаб съдия

Присо отново направи невероятни пропуски Снимка: Sport1.bg
Присо отново направи невероятни пропуски

Ботев Вр и ЦСКА изиграха голям мач за родните стандарти. Вкараха си 7 гола след 4:3 за "червените", но домакините също можеха да се поздравят с успеха.

Подобно на головете валяха и картоните - по един футболист от двата отбора напусна терена преждевременно, а в трибуните бе изгонен наставникът на Ботев Антони Здравков.

За нещастие реферът Александър Костадинов тотално оплеска мача. Той спести червен картон на Костадин Стоянов още в 13-та минута за игра с ръка в наказателното поле, след която последва дузпа за врачани и жълт цвят за бранителя. Съдията не бе адекватен и когато в края на мача изгони Мишел Платини, изритал хвърлена по него бутилка с минерална вода.

Иначе ЦСКА на три пъти повеждаше, а Ботев все се добираше до равенството. В 73-та минута домакините изравниха за трети път. Голът вкара Илия Илиев от дузпа (трета в този мач), свирена при безобидна ситуация за неволна игра с ръка на Марсиньо. Само минута по-късно обаче Саша донесе трите точки на столичани.

Ботев Пд победи с 3:1 Черно море пред празните трибуни на "Колежа" заради наказанието на домакините.

Головете за "жълто-черните" отбелязаха Тодор Неделев (19), Мариан Огнянов (35) и Луи Педро (80), докато Симеон Райков се разписа за гостите в 56-ата минута.

Етър и Локомотив Сф направиха 2:2 в Сливен. Единствените българи в състава - Любомир Любенов (45) и Дормушали Саидходжа (76), бяха точни за "виолетовите", а Даниел Пеев (71) и Александър Дюлгеров (83) вкараха за символичните гости. Точката помогна на отбора на Емил Велев да излезе над чертата.

След загубите от Берое и Миньор за Купата, Славия се върна на победния път след 2:0 над новака Пирин (Гоце Делчев) в "Овча Купел". Антонио Ливраменто, който се отличи с гол и асистенция за първото попадение в мача, дело на Живко Желев.