Рома и Лацио стъпиха накриво

Тоти вкара за Рома, но не успя да помогне на тима да преодолее Парма Снимка: Getty Images/Guliver
Тоти вкара за Рома, но не успя да помогне на тима да преодолее Парма

Римските грандове Рома и Лацио направиха грешни стъпки в мачовете си от XXVII кръг на италианската Серия "А".

"Вълците" направиха 2:2 като домакини на Парма, като четвърт час преди края водеха с 2:0 благодарение на головете на Тоти от дузпа и Жуан.

Амаури обаче успя да пречупи столичани с попадения в 74-ата и 79-ата минута. За гостите не игра Валери Божинов

"Римските орли" пък отстъпиха с 0:1 при визитата си на Каляри, като Диас си отбеляза автогол малко преди почивката.

Най-любопитният резултат се получи на "Ренцо Барбера" в Палермо, където едноименният домакини загуби катастрофално с 0:7 от Удинезе.

Интересното тук бе, че седемте попадения за "зебрите" бяха дело на двама футболисти. Алексис Санчес вкара на четири пъти, докато Антонио Ди Натале направи хеттрик.

Мачовете днес бяха изпъстрени с общо шест червени картона, като по два бяха за Дженоа и Палермо.

По-късно тази вечер е дербито между Сампдория и Интер.