Малави изненада Алжир, Кот Д'Ивоар започна с равенство

Смятаният за абсолютен аутсайдер в турнира за Купата на Африканските нации отбор на Малави победи с 3:0 Алжир и поднесе първата изненада в надпреварата.

Головете за победителите вкараха Ръсел Мвафулирва в 17-ата минута, Елвис Кафотека в 35-ата минута и Дави Банда в 48-ата минута.

Със спечелените 3 точки Малави излезе начело във временното класиране в Група "А", след като в другия мач от групата Ангола и Мали завършиха наравно 4:4.

В другата среща от понеделник, соченият за един от основните фаворити за спечелването на Купата на Африканските нации тим на Кот д'Ивоар, не успя да победи Буркина Фасо и завърши наравно 0:0.

Звездният тим на Вахид Халилходжич, в чиито състав личат имената на Дидие Дрогба, Емануел Ебуе, Коло и Яя Туре, Саломон Калу и Жервиньо, не успя да се възползва от множеството си положения пред вратата на Буркина Фасо и логично си подели по точка със съперника.

Интересно е, че в квалификациите за световното първенство в ЮАР, Кот Д'Ивоар победи на два пъти Буркина Фасо с 3:0 и 5:2.