Шалке 04 сдаде Купата на Германия в Мьонхенгладбах

Носителят на Купата на Германия Шалке 04 отпадна още на 1/8-финалната фаза на надпреварата, след като отстъпи с 1:3 при визитата си на Борусия (Мьонхенгладбах) и ще насочи усилията си изцяло в шампионата и турнира Лига Европа.

Тимът от Гелзенкирхен обаче сам си е виновен, след като допусна за завърши срещата с двама играчи по-малко. В началото на второто полувреме Клаас Ян Хунтелаар получи втори жълт картон, а малко преди края същата съдба споходи и Джърмейн Джоунс.

Шлагерът в Първа Бундеслига тази есен вдигна над 50 000 души на "Борусия-Парк" на крака още в 18-ата минута след красив фалцов изстрел на Хуан Фернандо Аранго извън наказателното поле.

Марко Ройс удвои в 56-ата с далечен шут, който хвана вратаря Унерщал неподготвен и да замръзне пред голлинията.

Дракслер успя да намали 20 минути преди края, възползвайки се от неумела намеса на стража на Борусия, но в 88-ата при една от контраатаките на домакините Ройс оформи крайното 3:1.

За 1/4-финалите догодина се класира и Щутгарт, който с два гола на Какау елиминира Хамбургер.

Голямата бомба хвърли четвъртовидизионния Холщайн, отстранявайки елитния Майнц 05 с 2:0, докато Херта изхвърли Кайзерслаутерн след 3:1 в Берлин.