Контузия извади Григор Димитров от US Open

Димитров отпадна от US Open Снимка: Getty images
Димитров отпадна от US Open

Тенисист №1 на България Григор Димитров отпадна в първия кръг на US Open в Ню Йорк, след като загуби с 1:3 сета от французина Беноа Пер - 7:5, 3:6, 6:7 и 2:6.

Основната причина за загубата на българина се оказа проблем с ходилото на левия крак на Григор и той на два пъти вика физиотерапевт на корта.

Първият сет, преди проблемите на Димитров, се оказа изключително интересен и оспорван, като след 52 минути игра Григор спечели със 7:5. След това обаче много бързо позволи на съперника си да изравни резултата след 3:6 във втората част.

В третия сет на мача Димитров все още имаше шансове за успех - той стигна до тайбрек, но го загуби с 4:7, а с това отстъпи и инициативата на Пер, който поведе с 2:1 сета.

Последният опит на Димитров да спечели дойде в четвъртия сет, в който той стигна до 2:2 гейма, но след това французинът спечели четири поредни гейма и това му донесе победата след 2 часа и 46 минути игра.