ЦСКА възкръсна в родния град на "Титан"

ЦСКА даде признаци за излизане на кризата в родния град на собствениците на клуба

ЦСКА победи Миньор с 4:2 в среща от ХІ кръг на "А" група в родния град на собствениците на клуба Димитър Борисов и Иво Иванов Перник.

Развитието на мача вбеси агитката на домакините, които заподозряха уговорка и в средата на второто полувреме устроиха истинска канонада, хвърляйки факли, димки и бомби на терена. Срещата бе прекъсната за няколко минути, тъй като нямаше необходимата видимост, за да може да се играе футбол.

Бомбардировката уплаши и националния селекционер Лотар Матеус, който бе в Перник, за да гледа мача, но си тръгна по време на ексцесиите.

С победата ЦСКА даде признаци за излизане от кризата под ръководството на временно назначения за старши треньор Милен Радуканов.

Бившият футболист пое поста вчера, след като в четвъртък след загубата от Рапид (Виена) в Лига Европа бе уволнен македонецът Гьоре Йовановски.

Успехът бе първи за "червените" от един месец насам, като за последно те надделяха над Монтана в София с 2:0 в деветия кръг.

Герой на мача бе най-стабилно представящия се през настоящия сезон играч на ЦСКА Маркиньош. Бразилският полузащитник вкара два гола - първия и последния за убедителната победа на своя отбор.