Радостин Стойчев: Статистически бяхме по-добри, но загубихме

Стойчев ще има нелеката задача да възстанови психически волейболистите за предстоящите битки с Аржентина и Италия Снимка: Getty Images

Селекционерът на мъжкия ни национален отбор по волейбол Радостин Стойчев нормално бе доста разочарован от пропуснатия шанс да победим състава на Полша на старта на финалите на Световната лига в Гданск. Нашите загубиха мача с 2:3 гейма, след като имаха аванс от 2:1, а в тайбрека наваксаха изоставане от 4:11 и изравниха до 12:12.

"Статистически погледнато сме по-добри от поляците. Направили сме повече точки, имаме по-добро посрещане. Факт е обаче, че загубихме мача. Направихме някои грешки в началото на четвъртия гейм, където можеше да решим всичко. Сега най-важното е да поговорим с момчетата и да се възстановим за мача срещу Аржентина.“, коментира Стойчев след края на мача.

Матей Казийски пое вината за пропуснатата победа върху себе си, като заяви, че не е играл на нужното високо ниво. Звездата на България и на Тренто сподели, че контузията в гърба му е отшумяла и той и съотборниците му ще се опитат да спечелят на всяка цена срещата с Аржентина.