Тотнъм проби трудно, предстои дерби с Уест Хам

Брад Фридъл бе основната фигура на Тотнъм - Хъл. Първо си вкара автогол, а след това спаси важна дузпа след продълженията.

В неделя Тотнъм победи Хъл с 1:0 със спорна дузпа в мач от Висшата лига, а само няколко дни по-късно двата тима решиха спора си от 4-ия кръг на турнира за Купата на лигата след изпълнение на 11-метрови удари.

15 дузпи бяха изпълнени преди "шпорите" да подпечатат успеха си. Иначе редовното време завърши при 1:1, а в продълженията Тотнъм и Хъл си размениха по още един гол.

Гълфи Сигурдсон откри за Тотнъм в 16-та минута, с далечен удар, оплел се в горния ляв ъгъл на вратата. В 53-та минута обаче вратарят на Тотнъм Брад Фридъл си вкара автогол, за да изравни резултата.

В 99-та минута Пол МакШейн засече центриране на Джордж Бойд с глава, за да изведе Хъл напред, но в 108-та минута Хари Кейн пак изравни, до 2:2.

При дузпите Аарън МакЛийн не успя да вкара първата за Хъл Сити, но и Ерик Ламела пропусна малко по-късно. Изпълненията продължиха чак до 15-то, когато Ахмед Елмохамади не успя да преодолее Фридъл.

В другия мач от сряда Манчестър Сити победи с 2:0 като гост Нюкасъл. И двата гола паднаха в добавеното време, след като редовните 90 завършиха 0:0. Алваро Негредо и Един Джеко бяха точни за "гражданите".