Пети хеттрик на Бербатов в Премиършип изравни Юнайтед със Сити на върха

Бербатов прибра топката след хеттрика си срещу Уигън Снимка: Getty Images
Бербатов прибра топката след хеттрика си срещу Уигън

Димитър Бербатов бе над всички за Манчестър Юнайтед, реализирайки своя пети хеттрик във Висшата английска лига и общо девети в своята кариера за разгромното 5:0 над Уигън в среща от XVIII кръг в т.нар. "Боксинг дей" (денят след Коледа, в който се отварят подаръците на Острова).

Българинът бе пуснат като титуляр от Алекс Фъргюсън, за да може накрая да прибере топката като своеобразен коледен подарък, който се полага на всеки отбелязал три или повече попадения в един мач.

От бойкия тим на гостите, който постигна две последователни равенства срещу Челси и Ливърпул, нямаше и помен, като в нито един момент не успя да се противопостави на английския първенец.

Голвата сметка за Юнайтед откри Жи-Сунг Парк след само 8 минути игра, като след чудесен индивидуален пробив на Патрис Евра отляво получи топката на десетина метра от голлинията и я насочи в левия на Ал Хабси ъгъл.

В 39-ата реферът Фил Дауд доста пресилено изгони Конън Сеймън, което съвсем пречупи Уигън.

Бербатов вкара първото си попадение в 41-ата минута. Антонио Валенсия намери голмайстора на Висшата лига за миналия сезон на няколко метра пред вратата на Уигън, след което той на свой ред гардира добре топката, за да си освободи пространство и отблизо опъна мрежата.

Особено красиво бе второто попадение на българина в 58-ата минута. Бербо получи отново от Валенсия топката в наказателното поле, елегантно я пое и се извъртя, а с десния крак я прати с мощен шут за 3:0.

Еквадорецът увенча отличната си игра до момента с гол в 75-ата, отправяйки много силен диагонален шут от двайсетина метра в далечния ъгъл.

Три по-късно Дауд, който през първото полувреме не даде чиста дузпа за Юнайтед, свири несъществуваща такава за нарушение срещу Парк извън наказателното поле.

Щатният изпълнител Уейн Рууни, който бе резерва, но вече бе влязъл в игра, предостави на Бербатов да стигне до хеттрик и нашенецът не сгреши, карайки вратаря Ал Хабси буквално да замръзне на голлинията.

С победата си днес Манчестър Юнайтед изравни на върха в класирането съгражданите си от Манчестър Сити, които изненадващо завършиха 0:0 на терена на Уест Бромич.

"Гражданите" все пак успяха да стигнат до гол чрез Марио Балотели, но италианецът бе в положение на засада.

Челси и Ливърпул също направиха изненадващи грешни стъпки днес, при това у дома. "Сини" и "червени" стигнаха само до 1:1 съответно срещу Фулъм и Блекбърн.

Мартин Петров пък игра цял мач за поредната домакинска загуба на Болтън във Висшата лига от Нюкасъл с 0:2, като по този начин "свраките" прекъснаха "черната" си серия от шест последователни мача без победа.

В последния мач този следобед Съндърланд и Евертън поделиха точките за 1:1 на "Стейдиъм ъф Лайт"