Срив в края коства победата ни над Русия

Отпускане в последните два гейма позволи на рускините да ни обърнат от 2:1 до 2:3 Снимка: БФВ

България загуби директния сблъсък с Русия с 2:3 за първото място в група С на Европейското първенство по волейбол за жени в Азербайджан и Грузия.

Възпитаничките на Иван Сеферинов поведоха с 2:1 гейма, но не успяха да издържат в решителните моменти и така ще трябва да преминат през плейофите, ако искат да стигнат целта, с която тръгнаха за форума, а именно – 1/4-финалите.

В битката за място сред последните осем българските „лъвици“ ще спорят с отбора на Германия. Момичетата ни започнаха страхотно срещата и взеха първия гейм с 25:21. Националките ни водеха с 21:10, но допуснаха отпускане, което за малко да ни коства победата в гейма, но все пак успяхме да спечелим първата част.

В началото на втората рускините бързо взеха комфортен аванс, който обаче бе стопен до 20:19. След това отново взеха няколко поредни точки и спечелиха втория гейм с 25:20.

Третият гейм започна добре за България и при първото, както и при второто техническо прекъсване водехме с две точки. Разликата в наша полза се запази до самия край на гейма и успяхме да го спечелим с 25:23, побеждавайки с 2:1.

В четвъртия всичко стартира перфектно. Взехме ранна преднина и дори поведохме с 8:3. Разликата се задържа до 13:8, но след това рускините започнаха да я топят и се стигна до равенство 19:19. Във финалните моменти нашите момичета, като че ли, загубиха концентрация и Русия измъкна гейма след 25:21 – 2:2 гейма.

В решителната част тръгнахме добре и поведохме със 7:4. Рускините обаче ни настигнаха и техническата пауза дойде при само точка аванс за „лъвиците“ – 8:7. Все пак, рускините отново останах по-концентрирани до края на мача и отново взеха нещата в свои ръце, печелейки петия гейм с 15:13 и двубоя с 3:2 гейма.

България завършва груповата фаза на турнира с две победи с по 3:2 – над Украйна и Турция, и една загуба с 2:3 гейма от Русия.