Борусия пак мачка, Шалке пак се излага

"Жълто-черните" си върнаха аванса от 11 т. пред втория в класирането Снимка: getty images
"Жълто-черните" си върнаха аванса от 11 т. пред втория в класирането

Лидерът в Бундеслигата Борусия (Дортмунд) не срещна никаква съпротива при гостуването си на скъпия отбор на Волфсбург и си тръгна оттам с трите точки след класическа победа с 3:0.

Младоците на Юрген Клоп увеличиха върнаха преднината си от 11 точки пред втория Байер, който вчера победи Хановер с 2:0 и изглеждат все така сигурни шампиони.

На третото място, което до днес се заемаше именно от хановерци, се настани баварският колос Байерн, който също бе безкомпромисен на чужд терен.

Жертва на мюнхенци стана едно от големите разочарования на сезона - Вердер. Националният централен защитник Пер Мертезакер откри за бременци малко след почивката, но скоро след това Ариен Робен изравни, а след това бранителят от герой се превърна в антигерой, след като си отбеляза и автогол, давайки преднина на Байерн. В края на мача за 3:1 в полза на гостите се разписа и Мирослав Клозе.

Другото голямо разочарование наред с Волфсбург и Вердер - отборът на Шалке, постигна втора поред домакинска загуба за първенство, падайки с 0:1 от скромния Хофенхайм с гол на ганайския национал Исак Ворса още в 4-ата минута.

По този начин и трите отбора, които бяха считани за фаворити в началото на сезона, се намират на позиции, на които са застрашени от изпадане.

В мач между два отбора от тази зона Санкт Паули победи категорично Кьолн с 3:0, като герой стана друг ганаец - Чарлс Таки, който вкара два гола.