Манчестър Юнайтед не можа да бие Нюкасъл

Футболистите на Манчестър Юнайтед имаха пълно право да са недоволни от съдийството на Майк Джоунс Снимка: Getty Images
Еманюел Адебайор донесе петата поредна победа на Тотнъм с двата си гола при гостуването на Уест Бромич Снимка: Getty Images
Надвисналите облаци над главата на португалския мениджър на Челси Андре Вияш-Боаш се разсеяха с класическия успех над Уулвърхемптън Снимка: Getty Images

Манчестър Юнайтед загуби две ценни точки в защитата на титлата си в Англия, завършвайки 1:1 с хита Нюкасъл на своя „Олд Трафорд".

„Червените дяволи" имаха основания да са недоволни от съдийството на рефера Майк Джоунс, който отсъди в 64-ата минута дузпа за нарушение на Рио Фърдинанд срещу Хатем бен Арфа, като от повторенията ясно се видя, че защитникът първо избива топката, а след това французинът се спъва в него.

Така Демба Ба отбеляза от бялата точка своя осми гол за сезона и фиксира крайното 1:1.

Шампионите не успяха да променят резултата, въпреки че бяха с човек повече последните 11 минути, след като аржентинецът Хонас Гутиерес от отбора на „свраките" бе изгонен с втори жълт картон.

В последните секунди на двубоя Хавиер Ернандес отбеляза втория си гол за Манчестър Юнайтед, но той беше отменен заради засада.

Димитър Бербатов въобще не бе включен в групата за мача въпреки гола си през седмицата срещу Бенфика в Шампионската лига.

Другият българин във Висшата лига, чийто тим също игра днес - Мартин Петров от Болтън, пък остана резерва при домакинската загуба с 0:2 от Евертън. С днешното си поражение Уондърърс останаха в зоната на изпадащите с едва 9 точки от 13 мача.

Тотнъм удължи впечатляващата си серия на пет поредни победи, като няма загуба вече цели десет мача. Днес „шпорите" победиха Уест Бромич като гости с 3:1, а два пъти се разписа нападателят Еманюел Адебайор, който отново потвърди с изявите си, че е ценно попълнение в отбора.

Със спечелените три точки столичани запазиха третото място и са на две точки от втория в таблицата Манчестър Юнайтед, като при това са изиграли и мач по-малко.

Набеденият че е в криза състав на Челси разсея слуховете за смяна на португалския мениджър Андре Вияш-Боаш с победа с 3:0 над Уулвърхемптън.

„Сините" остават на пето място с 26 точки - една по-малко от четвъртия Нюкасъл.

В последната среща от днешната програма на кръга Фулъм спря серията от пет поредни победи на Арсенал във Висшата лига след като направи 1:1 на стадион "Емирейтс". И двата гола бяха дело на Томас Вермаален. В 65-та минута той се разписа първо в собствената си врата, а в 82-та минута отбеляза и в тази на Фулъм. "Артилеристите" изпуснаха серия от възможности за гол и прибавиха само точка към своя актив.

Утре е дербито на кръга Ливърпул - Манчестър Сити, както и гостуването на Астън Вила със Стилиян Петров на новака Суонзи.