Манчестър Юнайтед и Барселона на крачка от "Уембли"

Моментът, в който Меси навърза защитниците на Шахтьор и вкара на Пятов Снимка: Getty Images
Моментът, в който Меси навърза защитниците на Шахтьор и вкара на Пятов
Чичарито отбеляза първото попадение срещу "сините" от Лондон Снимка: Getty Images
Чичарито отбеляза първото попадение срещу "сините" от Лондон

Финалистите в Шампионската лига отпреди две години - Манчестър Юнайтед и Барселона, са първите два полуфиналиста в тазгодишното издание на надпреварата и все по-сериозно мислят за решителния сблъсък за трофея на легендарния "Уембли".

"Червените дяволи" постигнаха втора победа над Челси, този път с 2:1, в английския четвъртфинален сблъсък и с общ резултат 3:1 вече мисли за следващия си съперник, който ще бъде победителят от двойката Шалке 04 - Интер.

Както се очакваше, мениджърът на Юнайтед Алекс Фъргюсън остави Димитър Бербатов на резервната скамейка, като българинът изобщо не се появи на терена.

"Олд Трафорд" изригна в края на първото полувреме. Тогава Рууни отправи дълъг диагонален пас към Гигс, който след двойно подаване с О'Шей нахлу отдясно в наказателното поле и пусна остър успореден пас към далечната греда, където Хавиер Ернандес засече топката в празната врата.

Задачата на лондончани стана още по-тежка в 70-ата минута, когато Рамиреш влезе необмислено отзад на Нани и получи втори жълт картон.

Въпреки това Челси успя да възцари надеждите си в 77-ата, като Есиен прехвърли топката към Дрогба, който останал очи в очи с Ван дер Сар я прати покрай него във вратата.

Отговорът обаче на Манчестър Юнайтед бе мълниеносен и още след подновяването от центъра си върна преднината от един гол.

Отново неостаряващият Гигс изведе Жи-Сунг Парк сам в наказателното поле отляво и кореецът с прецизен изстрел към далечния ъгъл оформи крайното 2:1.

Шампионът на Стария континент за 2009 Барселона също стигна до втора победа в своя двубой с украинския Шахтьор и го победи с минималното 1:0 на ултрамодерния стадион "Донбас Арена" в Донецк.

Наставникът на каталунците Хосеп Гуардиола пусна част от звездите си, но на други даде почивка.

Това обаче стигна за успеха, който дойде благодарение на Лионел Меси. В 43-ата минута аржентинецът слаломира в типичния си стил в пеналта на домакините и с плътен удар към близкия ъгъл преодоля Пятов.

Така Барселона вече спокойно може да мисли за четирите задаващи се издания на "Ел Класико", първото от което е тази събота за Примера дивисион.

В сряда вечер Реал трябва да подпечати и на теория двата гигантски сблъсъка и на полуфинала в Шампионската лига.