Манчестър Юнайтед изпържи Венгер и Арсенал в ада на "Олд Трафорд"

Футболистите на Манчестър Юнайтед се забавляваха, докато унижаваха тези на Арсенал Снимка: Getty Images

Исторически унизителен погром над Арсенал нанесе Манчестър Юнайтед в смятаното за дерби на III кръг мач от Висшата английска лига. "Червените дяволи" си бяха направо черни за играчите на Арсен Венгер, след като вкараха цели 8 гола срещу 2 получени в своята врата.

Това е най-голямата загуба на лондонския тим в своята история. Преди 10 години "топчиите" също бяха разбити на "Олд Трафорд", но тогава резултатът бе "само" 6:1 за домакините.

Единствената лоша вест в този паметен за Манчестър Юнайтед двубой бе контузията на намиращия се в страхотна форма Дани Уелбек. Младокът първо взриви трибуните на "Театъра на мечтите" в 22-ата минута с дежурното си от началото на сезона попадение, но малко по-късно при един спринт разтегна и бе заменен под бурните овации на публиката.

Мачът може би щеше да поеме друг ракурс, ако Робин ван Перси не бе пропуснал да изравни от дузпа в 27-ата минута. За сметка на това 60 секунди по-късно Ашли Йънг удвои.

В 41-ата минута Уейн Рууни направи резултата класически, а лъч надежда за гостите се появи с попадението на Тио Уолкът секунди преди паузата.

Така обаче отлетя двайсетина минути след подновяването на играта. Рууни вкара за 4:1, след което Нани и резервата Жи-Сунг Парк направиха преднината на Юнайтед отчайваща.

Ван Перси все пак успя да се разпише в 74-ата минута, но три по-късно Карл Дженкинсън бе изгонен за втори жълт картон.

В 82-ата минута дузпа, но този път в полза на "червените дяволи" бе отсъдена, а Рууни оформи своя хеттрик. Накрая остана време и за втори гол на Йънг след асистенция на друг влязъл през втората част Райън Гигс.

Димитър Бербатов бе включен в групата за сблъсъка, но отново не получи шанс за изява.

Освен унизително голямото поражение Арсенал записва и друг анти-рекорд. След първите три кръга столичани заемат 17-ото място в таблицата със само 1 спечелена точка. Това е най-лошият старт на "артилеристите" в първенството от далечната 1896 г.

Успехът пък изкачи шампионите на първо място в класирането с пълен актив от 9 точки. Толкова имат и съгражданите им от Сити, но с малко по-лоша голова разлика.