Исторически триумф за Филаделфия във втория най-резултатен Супербоул

Куотърбекът на победителите Ник Фоулс бе избран и за MVP Снимка: Getty Images
Куотърбекът на победителите Ник Фоулс бе избран и за MVP
Пинк изпълни американския химн преди началото на мача
Филаделфия спечели Супербоул LII след победа над Ню Инглънд Пейтриътс с 41:33 във втория най-резултатен мач за титлата в НФЛ
Ликуващите фенове на "орлите"
Джъстин Тимбърлейк се погрижи за шоуто на почивката
Том Брейди, раздаде пасове за рекордните в историята на мача 505 ярда, не успя да повтори успеха от миналата година с Пейтриътс
Филаделфия спечели Супербоул LII след победа над Ню Инглънд Пейтриътс с 41:33

Филаделфия спечели Супербоул LII след победа над Ню Инглънд Пейтриътс с 41:33.

Това е първият трофей "Винс Ломбарди" в историята на "орлите". Той дойде след вторият най-резултатен мач за титлата на НФЛ, а куотърбекът на победителите Ник Фоулс бе избран и за MVP.

13 години след като загуби от същия съперник на Супербоул XXXIX Филаделфия позволи на Том Брейди да раздаде пасове за рекордните в историята на мача 505 ярда, но в крайна сметка се оказа на страната на победителите.

Първата четвъртина завърши с 9:3 в полза на "орлите". 34 секунди преди края на полувремето пък куотърбекът на Филаделфия улови пас на тайтенда Трей Бъртън в ендзоната за 22:12.

На почивката Джъстин Тимбърлейк се появи за трети път на Супербоул и направи шоу с много музика, танци и светлинни ефекти. В едно от изпълненията си Тимбърлейк включи "задочно" и символа на Минеаполис - покойния Принс, който се "появи" на стадиона, благодарение на великолепен видео ефект.

В края на третата четвърт авансът на Филаделфия бе редуциран на само три точки - 29:26. В крайна сметка обаче "орлите" не само успяха да задържат преднината си, но и да я увеличат за крайното 41:33.

Това бе пето поражение за Ню Инглънд на Супербоул, което ги изравни с Денвър като №1 по този показател за всички времена. "Патриотите" пропуснаха да изравнят Питсбърг, ставайки едва вторият отбор с шест титли в Супербоул ерата.

Във Филаделфия след загубите на Супербоул XV и Супербоул XXXIX готвят първия шампионски парад за "орлите" от 1960 г. насам.