Рома мечтае за титла, вече като лидер

Рома е на пет кръга от титлата в Италия след като днес свали Интер от върха Снимка: getty images/guilliver photos
Рома е на пет кръга от титлата в Италия след като днес свали Интер от върха

33-ия кръг в Италия донесе нов лидер в първенството на серия А. Рома спечели поредната си победа и се възползва от грешната стъпка на Интер, за да излезе начело в класирането с точка аванс. До края на шампионата остават пет кръга.

Вълците от столицата биха трудно с 2:1 Аталанта пред 60 000 зрители на „Стадио Олимпико" в Рим. Попаденията за Рома отбелязаха Мирко Вучинич и Марко Касети през първата част, а Симоне Тирибоки намали в 53-ата минута.

Ден преди това Интер не успя да спечели срещу Фиорентина и завърши 2:2. Така тимът на Жозе Моуриньо е на път да изпусне сигурната си шампионска титла.

Преследвачът на Рома и Интер по пътя към скудетото - Милан също сгафи в този кръг. Тимът на Леонардо се нуждаеше от задължителни три точки при днешното си домакинство на Катания. „Росонерите" обаче не успяха да ги спечелят след като завършиха 2:2.

Точката си е направо подвиг, след като на почивката Милан губеше с 0:2. Тя дойде след попадения на Марко Бориело. Филипо Индзаги бе близо до пълен обрат в края на двубоя, но не успя да се разпише.

Развоя на събитията е страхотен, надяваме се да продължим така до края", коментира нападателят на Рома Мирко Вучинич минути след като отбора му поведе в класирането. Това се случва за първи път от две години и половина.

"Продължаваме да мечтаем и да се борим. Преди две години Рома отново бе близо до титлата, но тогава нещата се объркаха малко преди края на шампионата", припомни треньорът на новия лидер в класирането Клаудио Раниери.

Следващата седмица Рома ще защитава първото си място в дербито на Рим срещу Лацио. Тимът на орлите се бори да запази мястото си в елита и днес победи Болоня с 3:2. „Този мач винаги е специален", коментира Вучинич за предстоящия сблъсък.