Нулев Левски и викове "оставка"

Този път Силва не помогна на отбора си Снимка: Sport1.bg
Този път Силва не помогна на отбора си

Левски и Монтана затвориха "английския" кръг по родните терени с неочаквано равенство 0:0 на "Герена".

По този начин "сините" пропуснаха отлична възможност да се изравнят по точки с шампиона Лудогорец, който също допусна изненада, завършвайки 1:1 в Разград с новака Пирин Гоце Делчев.

Левски изигра изключително слаб мач и монтанци заслужиха ценното реми в борбата си за оцеляване.

Португалският нападател Жоао Силва пропусна отлични възможности за гол през второто полувреме, а смените на Илиян Илиев, който пусна в резерв Михелич, Йорданов и Йовов не сработиха.

Привържениците на Левски изпратиха наставника на домакините и неговите футболисти с освирквания, а от трибуните се чуха и викове: "Оставка".

По-рано в неделния ден Литекс продължи с успешното си представяне в "А" група с победа с 2:1 като гост на закъсалия Миньор Пк.

И двете попадения за отбора на Христо Стоичков, който през седмицата игра тежък мач с Левски на "Герена" за Купата, реализира Футболист номер едно на България за миналата година Георги Миланов.

По този начин Литекс се утвърди на третата позиция с точка повече от четвъртия ЦСКА и на 7 от шампиона Лудогорец.