Челси стъпи накриво в Хъл Сити

Завърналият се от турнира за Купата на Африканските нации Дидие Дрогба донесе точката за Челси след гол от фаул в 43-ата минута Снимка: Бгнес
Челси стъпи накриво в Хъл Сити Снимка: Бгнес

Лидерът във Висшата лига Челси завърши 1:1 с Хъл Сити като гост в отложен мач от 21-ия кръг.

С равенството на „Кей Си Стейдиеъм" тимът на Карло Анчелоти спря серията си от 4 поредни победи в първенството и пропусна добра възможност да увеличи аванса си пред Манчестър Юнайтед, който е на втора позиция.

„Сините" остават начело в класирането с актив от 55 точки и преднина от само 2 точки пред „червените дяволи".

Хъл Сити, който записа седми пореден мач без победа, е на 18-ата позиция с 21 точки.

Муйоколо даде преднина за Хъл в 30-ата минута с първото си попадение в кариерата.

Завърналият се от турнира за Купата на Африканските нации Дидие Дрогба донесе точката за Челси след гол от фаул в 43-ата минута.

Това беше 15-ти гол за Дрогба в Премиър лийг и общо 20-ти във всички турнири от началото на сезона.

След мача мениджърът на Челси Карло Анчелоти призна, че равенството е справедлив резултат и е доволен от спечелената точка и увеличаването на преднината пред Манчестър Юнайтед.

"Искахме да спечелим, но в крайна сметка равенството е справедлив резултат, защото и двата отбора играха много силно. Доволен съм от спечелената точка, защото така увеличихме преднината си пред Манчестър Юнайтед, а това е важно. Знаехме, че ще ни бъде трудно срещу Хъл. Предстои ни дълга битка и всяка точка е важна. Трябва да продължим да контролираме ситуацията. Не смятам, че проблемите на Джон Тери влияят на играта му или на представянето на отбора ни. Радвам се, че Дидие Дрогба се завърна и вкара много важен гол", заяви Анчелоти.