БАТЕ открадна точка от Милан, Зенит отказа Шахтьор

Този път един Ибра не стигна за пълен успех на Милан Снимка: Reuters
Този път един Ибра не стигна за пълен успех на Милан

БАТЕ (Борисов) изненада неприятно Милан, открадвайки му една точка в мача между двата тима от група "H" на Шампионската лига.

Така беларусите излязоха с едни гърди пред Виктория (Пилзен), с когото ще водят ожесточена борба за третото място в крайното подреждане, което дава право на участие в Лига Европа напролет.

Въпреки разочароващото равенство "росонерите" са вече и на теория на 1/8-финалите на надпреварата, като единствената интрига за тях ще бъде дали ще успеят да се преборят с Барселона за първата позиция.

Златан Ибрахимович затвърди отличната си форма напоследък, откривайки за гостите в средата на първото полувреме.

Тогава Робиньо проби по дясното крило и сервира топката на останалия съвсем сам шведски таран в наказателното поле, който с лекота я прати в далечния ъгъл.

Няколко сериозни пропуска за Милан след това струваха скъпо на тима. В 54-ата минута Иняцио Абате блъсна в гръб Артьом Концевой в пеналта и съдията отсъди дузпа, която Ренан Бресан реализира.

До края на мача БАТЕ успя да удържи устрема на Милан и напусна терена със заслужен частичен успех.

Зенит надделя с минималното 1:0 над Шахтьор (Донецк) в мач от група "G" и на практика изхвърли украинците от борбата за едно от първите две места.

Голът за руския шампион отбеляза Николас Ломбертс в добавеното време на първата част, засичайки с глава центриране от ъглов удар отляво.