Сър Алекс изригна срещу съдия

Фъргюсън реагира остро на отсъжданията на страничния рефер Саймън Бек Снимка: Бгнес
Фъргюсън реагира остро на отсъжданията на страничния рефер Саймън Бек

Сър Алекс Фъргюсън изригна срещу страничния рефер Саймън Бек след мача Тотнъм - Манчестър Юнайтед, завършил снощи 1:1. Шотландецът недоволства от решението на Бек да не даде дузпа за гостите през второто полувреме и нарече мача „шокиращ". Това стана при 1:0 за Юнайтед, а в самия край Тотнъм стигна до равенството.

Скандалът тръгна от нарушението на Стивън Колкър в 62 минута срещу влезлия като резерва Уейн Рууни, а фактът, че Бек и преди е имал проблеми с Юнайтед само влоши нещата. Сър Алекс много бързо се сети за мача с Челси през април 2010, когато Бек пропусна да маркира засада на Дидие Дрогба на „Олд Трафорд" и голът му беше зачетен. Челси спечели мача, а след това записа и требъл в Англия.

„Според мен, Бек се представи слабо - обясни сър Алекс. - Защо не видя нарушението за дузпа срещу Уейн Рууни, както и още няколко инцидента? Много добре го помним от онзи мач с Челси, когато Дрогба беше три метра в засада, но той не я маркира.

„Страничният съдия направи шокиращ мач. Разочарован съм от отсъжданията му, просто се представи слабо."

Манчестър Сити победи Фулъм в събота и намали аванса на Юнайтед на върха на 5 точки. Тимът на сър Алекс поведе чрез Робин ван Перси през първото полувреме, а Клинт Демпси изравни за Тотнъм в 93 минута.