Милан победи Дженоа с 5:2, Парма загуби от Ювентус у дома

Милан победи Дженоа с 5:2 в мач от 18-ия кръг на италианската Серия „А" .

За „росонерите" повторен дебют направи завърналият се в тима Дейвид Бекъм, който замени контузения Пато. Дженаро Гатузо пък се завърна в игра за първи път от 31 октомври 2009 г.

Срещата на „Сан Сиро" предложи много емоции и три дузпи. В 13-ата минута Милан имаше възможност да поведе,но Роналдиньо пропусна дузпа. Гостите откриха резултата 12 минути по-късно с гол на Скули. В 32-ата минута Роналдиньо изравни от 11-метров наказателен удар.

Пет минути по-късно Тиаго Силва изведе домакините напред, а два гола на Бориело в 48-ата и 60-ата минута доведоха резултата до 4:1.

В 74-ата минута отново от дузпа Хунтелаар направи 5:1, а крайното 5:2 оформи Давид Суасо в 78-ата минута.

След успеха срещу Дженоа,  Милан увеличи актива си на 34 точки. „Росонорите" са втори като изостават на 8 точки от лидера Интер, който има 1 мач повече. Дженоа е на 13-то място с 24 точки.

В друга среща от вчера Парма загуби у дома от Ювентус с 1:2. Българският нападател Валери Божинов беше оставен на резервната скамейка и влезе в игра в средата на второ полувреме.

Ювентус поведе с гол на Хасан Салихамиджич още в третата минута. Никола Аморузо изравни за Парма в 25-ата минута, а бранителят Паоло Кастелини си отбеляза нелеп автогол минути преди края на първата част.

След този мач Ювентус е на второ място в класирането с актив от 33 точки. Парма остана на 4-о място.