Суперкупата се изплъзва на Барселона

И появята на Лионел Меси не помогна на Барселона срещу Севиля Снимка: getty images
И появята на Лионел Меси не помогна на Барселона срещу Севиля

Първият трофей, който испанският шампион Барселона може да спечели за годината - Суперкупата на страната е на път да се изплъзне на играчите на Хосеп Гуардиола. Късно снощи каталунците паднаха с 1:3 от Севиля в първия мач от спора за трофея. Реваншът е след седмица на стадион „Ноу Камп".

Заради дългата почивка след световното първенство и контролния мач с Мексико в сряда, Хосеп Гуардиола остави извън групата националите Виктор Валдес, Жерар Пике, Карлес Пуйол, Шави Ернандес, Андрес Иниеста, Серхио Бускетс и Давид Вия. Групата бе попълнена от девет играчи от втория отбор.

В същото време Хесус Навас, който също бе част от тима на Испания изигра пълни 90-минути за Севиля.

На резервната скамейка за Барселона остана суперзвездата от последния сезон Лионел Меси. Той се появи десетина минути след подновяването на играта през второто полувреме на мястото на шведа Златан Ибрахимович. Централният нападател, който е желан от Манчестър Сити отбеляза единственото попадение за каталунците.

За Севиля се разписаха бразилския национал Луиш Фабиано, към който също има сериозен интерес от тимове извън Испания и Фредерик Кануте на два пъти.

Това е втората най-тежка загуба на Барселона от както на 13 август 2008 г. тимът бе поет от Хосеп Гуардиола. Другото подобно поражение на „блаугранас" нанесе Интер с Жозе Моуриньо.

През пролетта, в първия мач от полуфиналите на Шампионската лига на стадион „Джузепе Меаца", Барселона отново загуби с 1:3. Реваншът бе спечелен с 1:0, но това се оказа недостатъчно за каталунците да стигнат до спора за престижния трофей за втора поредна година.