Манчестър Сити отстрани Челси

Манчестър Сити се класира за четвъртфиналите на турнира ФА къп след победа с 2:0 на своя "Етихад Стейдиъм" над Челси.

"Гражданите" взеха първа победа над отбора на Моуриньо през кампанията, след като на два пъти бяха победени в Премиършип.

Стеван Йоветич и Самир Насри отбелязаха попаденията във вратата на Чех, а още един гол на Джолиън Лескът бе отменен заради засада.

Черногорският национал Стеван Йоветич даде преднина на Манчестър Сити още в 16-ата минута на срещата. Нападателят завърши отлична атака на "гражданите" и след като бе изведен от партньора си в предни позиции Един Джеко, преодоля Петер Чех за 1:0.

Появилият се като резерва на Йоветич минути по-рано френски национал се разписа на празна врата след страхотно двойно подаване с испанското крило Давид Силва в наказателното поле на "сините" от Лондон.

При паса на Насри към Силва преди гола обаче останаха сериозни съмнения за засада на испанеца, която обаче не бе маркирана от реферите.