Григор Димитров във втория кръг във Вашингтон

Григор Димитров започна с победа участието си във Вашингтон Снимка: Getty images
Григор Димитров започна с победа участието си във Вашингтон

Първата ракета на България Григор Димитров стигна до втория кръг на турнира от сериите ATP 500 във Вашингтон. На старта късно снощи българинът се наложи с 4:6, 7:6, 7:6 над квалификанта Тим Смичек в битка, продължила 2 часа и 38 минути.

За Гришо това победа №25 от началото на годината и №10 в основната схема на АТР турнири. Класирането за втори кръг му донесе $7,585 от наградния фонд и 20 точки за ранглистата. На практика обаче този актив няма да бъде добавен към досегашният, тъй като първата ни ракета има да защитава 35 точки от спечелването на фючърс в Германия по същото време през миналата година.

Следващият противник на хасковлията е поставеният под №10 Микаел Льодра. 31-годишният французин се намира под №31 в ранглистата, а в единствения им мач до този момент до победата стига българинът - 7:6, 3:6, 7:5. Двубоят се игра през 2010 г. на полуфиналите на чалънджъра в Орлеан.

Двубоят между Григор Димитров и Микаел Льодра ще се играе в четвъртък рано сутринта. Мачът е четвърти последен на корт №1, където програмата започва в сряда от 23,00 ч. вечерта българско време.