Лукойл Академик с първа загуба в Европа

Баскетболистите на Лукойл Академик записаха първа загуба в Европа Снимка: sportal.bg
Баскетболистите на Лукойл Академик записаха първа загуба в Европа

Баскетболният шампион Лукойл Академик записа първа загуба във втория по сила турнир в Европа - Eurocup. Тази вечер в мач от група D, игран пред около 3500 зрители в зала "Арена Армеец" в София, Лукойл отстъпи на 64:72 на испанския Валенсия.

Гостите от Испания поведоха още от началото на двубоя като на моменти разликата достигаше до 16 точки. Най-малкият аванс на Валенсия бе пет точки, записан минута преди края на последната четвърта част. Испанците обаче финишираха подобаващо, а и съдиите им позволиха доста агресия, без нарушения, и те затвориха срещата при 64:72.

Тодор Стойков завърши със 17 точки за 25 минути игра, а Божидар Аврамов реализира 13. Брандън Хийт и Бруно Шундов обаче бяха много далеч от желаното от тях, а въпреки изоставането на тима в борбата, Йовица Арсич отново не се възползва от услугите на крилото Веселин Веселинов.

След страхотния мач срещу АСВЕЛ, и Тенчо Банев бе ограничен в изявите си, заради продължаващите да го мъчат болки в кръста.

Валенсия стреля двойно повече фаулове от Лукойл, но за късмет на българите, пропусна повече от половината, иначе резултатът щеше да изглежда още по-солиден. Кенър-Медли завърши с 27-те точки за 24 минути на терена, а Тиаго Сплитер завърши с девет точки и 12 борби.

В следващия кръг на Еврокъп, двата състава се срещат отново, вече в Испания, на 6 декември.