Серина Уилямс спечели US Open

Серина Уилямс спечели за четвърти път US Open Снимка: iitp.com
Серина Уилямс спечели за четвърти път US Open

Серина Уилямс спечели за четвърти път US Open снощи и вече има 15 титли от Големия шлем, а тя и Виктория Азаренка поднесоха страхотна битка на зрителите, които от 1995 не бяха гледали финал при жените в три сета.

Уилямс спечели срещу лидерката в световната ранглиста с 6:2, 2:6, 7:5 и записа трети пореден голям успех тази година - преди това Серина спечели Уимбълдън и триумфира и в олимпийския тенис турнир в Лондон.

Уилямс заяви след финала, че тази титла е много специална за нея, защото преди 13 години, когато беше едва на 17, отново в Ню Йорк тя спечели първия си турнир от Големия шлем - US Open и се нареди сред звездите в женския тенис.

Уилямс и Азаренка взеха по един сет в началото на мача, като в първия Серина демонстрира отлични сервиси, точна игра от бекхенд и много силни ретури, които й осигуриха успеха за 34 минути. Във втората част обаче картината се промени - Азаренка заигра по-агресивно, Серина направи няколко двойни грешки, но преди това беше загубила инициативата в мача, а с нея и сета.

В третия сет двете пропуснаха по един пробив, след което Азаренка стигна до 5:4 и сервис за титлата, но Уилямс и взе гейма, а след това доведе резултата до 7:5.

Двете вече има 11 мача помежду си, 10 от които са спечелени от Уилямс, а Серина вече е №4 сред жените по брой спечелени турнири от Големия шлем. Лидер е Щефи Граф с 22 титли, следват Мартина Навратилова и Крис Евърт с по 18.