Категорична победа за България на старта на Евроволей 2019

Цветан Соколов бе най-резултатен със 17 точки Снимка: CEV
Цветан Соколов бе най-резултатен със 17 точки

България започна с категорична победа с 3:0 гейма (25:22, 25:16 и 25:20) над Гърция в първия си мач от Група А на Евроволей 2019 в Монпелие, който бе и откриващ за 31-вия континентален шампионат.

Националите ни са заедно още с отборите на домакина на нашата група – Франция, Италия, Португалия и Румъния. За първи път в историята Евроволей се провежда в четири страни: Белгия, Франция, Словения и Холандия, като всяка страна-домакин е водач на една от четирите групи.

Броят на отборите за това издание на Евроволей също бяха увеличени – от 16 на 24. Те са разпределени в четири групи по шест. Първите четири отбора от всяка група се класират напред за осминафиналната фаза.

Иначе, Гърция започна по-добре мача и поведе с 5:2, но „лъвовете“ постепенно взеха превез и не след дълго дръпнаха с четири-пет точки и взеха гейма с 25:22. Във втората част нашите момчета бяха по-безкомпромисни и дадоха само 16 точки на гърците.

Последната част започна равностойно, но с напредване на гейма България постоянно увеличаваше аванса си, като този път отново остави противника на 20, въпреки че пропиляхме първите четири мачбола.

Най-резултатен за тима на Силвано Пранди бе Цветан Соколов със 17 точки, а Тодор Скримов и Светослав Гоцев завършиха с по 10.

Следващият мач на националите е в петък срещу Румъния.