Меси отговори равностойно на Кристиано - хеттрик

Меси и Кристиано продължават лудата надпревара.

Ден след хеттрика на Кристиано Роналдо последва отговорът на Лионел Меси. Аржентинецът наниза три при победата на Барселона с 5:1 над Еспаньол в градското дерби. Хеттрикът беше 29-ти за Меси във всички състезания.

Мачът започна изненадващо и Серхио Гарсия даде аванс на гостите още преди да е изминал и четвърт час от първия съдийски сигнал.

Оставаха секунди до почивката, когато Меси възстанови равенството. Той получи топката пред дъгата, замахна, преодолявайки защитник и изстреля фалцово топката  точно до дясната греда на Касийя за 1:1 и гол номер 253 за Лео в Ла Лига.

В 50-та минута Меси получи топката от Суарес и стреля ниско и много точно за 2:1. Последва гол на Пике с глава след корнер. В 77-та минута Педро покачи на 4:1, а десетина минути преди края Меси оформи хеттрика си.