Бербатов със 7-ми гол за сезона

Димитър Бербатов отбеляза седмия си гол за сезона при успеха на Манчестър Юнайтед с 3:0 срещу Бърнли на “Олд Трафорд”.

Българският национал откри резултата в двубоя с попадение в 64-ата минута на двубоя. Пет минути по-късно Уейн Рууни направи 2:0.

В 74-ата минута Алекс Фъргюсън смени нападателното си дуо и пусна в игра Майкъл Оуен и Маме Диуф.

Сенегалецът Диуф оформи крайното 3:0 в продължението на мача при едва второто си участие за Манчестър Юнайтед.

Димитър Бербатов се разписа за трети пореден мач във Висшата лига.

След този успех „червените дяволи” останаха на второ място във временното класиране с актив от 47 точки. Лидер е Челси с 48 точки и мач по-малко.

Тимът на Карло Анчелоти записа една от най-резултатните победи в историята на клуба и победи Съндърланд със 7:2 на "Стамфорд бридж".

Челси игра без африканските си звезди Дидие Дрогба, Джон Оби Микел, Майкъл Есиен и Саломон Калу, които участват в турнира за Купата на Африканските нации.

По два гола в мача срещу Съндърланд за "сините" отбелязаха, завърналият се след контузия,   Никола Анелка, който се разписа в 8-ата и 65-ата минута на двубоя и Франк Лампард (34', 88').

Останалите голове за Челси вкараха Малуда, Коул и Балак. За Съндърланд точни бяха Зенден и Бент.

Успехът срещу „черните котки” е най-резултатната победа за Челси в цялата история на тима във Висшата лига и втори най-резултатен мач в първенството през този сезон.

В последния мач от събота Евертън победи Манчестър Сити с 2:0 и спря победната серия на тима на Роберто Манчини.

И двата гола в мача паднаха през първото полувреме. Стивън Пиенаар откри резултата в 36-ата минута от пряк свободен удар от около 20 метра.

В продължението на първата част реферът Андре Маринър отсъди дузпи и Луи Саха опформи крайното 2:0.

Мартин Петров отново започна срещата като титуляр, но игра само едно полувреме. Преди началото на втората част Роберто Манчини го замени с Бенжани Мварувари.