"Черните котки" не минаха път на Арсенал, Нюкасъл и Тотнъм не се победиха

Арсенал и Съндърланд отново проведоха здрава битка Снимка: Getty Images
Арсенал и Съндърланд отново проведоха здрава битка

Съставът на Арсенал постигна трудна домакинска победа с 2:1 над традиционно тежкия за него съперник в лицето на Съндърланд в мач от VIII кръг на английската Висша лига.

По този начин "топчиите" се изкачиха на 10-а позиция във временното класиране с актив от 10 точки, като са вече на само 4 от 5-ото място, даващо право на участие в Европа.

Двубоят започна вихрено за лондончани, които след само 28 секунди игра успяха да поведат. Жервиньо получи топката по лявото крило, напредна няколко метра и комбинира с Робин Ван Перси, който с десния крак прати топката в далечния на вратаря на гостите ъгъл.

Съндърланд се върна в мача благодарение на прекрасно изпълнение на пряк свободен удар на Себастиан Ларсон от около 25 метра в 31-ата минута.

И когато се очакваше "черните котки" отново да минат път на Арсенал, седем минути преди да изтекат редовните 90 Ван Перси направи не по-малко ювелирно изпълнение от фаул, с което остави трите точки на "Емиратс".

По-рано през деня Уест Бромич надделя с 2:0 над Уулвърхемптън в дербито на Западен Мидландс и е вече 12-и с 8 точки. Автори на попаденията станаха Брънт в 8-ата и Одемвинги в 76-ата.

В последния двубой за кръга Нюкасъл и Тотнъм поделиха точките след зрелищно 2:2 на "Сейнт Джеймсис Парк".

На два пъти "шпорите" излизаха напред в резултата чрез Рафаел ван дер Ваарт в 40-ата минута от дузпа и Джърмейн Дефоу в 68-ата, но Демба Ба (48) и Шола Амеоби (86) възстановяваха равенството, удължавайки по този начин успешната серия от мачове без загуба на "свраките".

Тотнъм пък пропусна да изпревари Ливърпул и остана на точка зад мърсисайдци, запазвайки 5-ото си място. Столичани обаче имат мач по-малко, който е от I кръг срещу Евертън.