Венгер се оправда със съдията за загуба на Арсенал

Мениджърът на Арсенал Арсен Венгер се оправда със съдията за загубата от Суонзи с 2:3 Снимка: ESPN Soccernet

Мениджърът на Арсенал Арсен Венгер обвини съдията Майкъл Оливър за загубата на неговия тим от Суонзи във вчерашния двубой от Висшата лига. „Артилеристите" отстъпиха с 2:3 в мач от поредния кръг на Висшата лига. Попаденията за Арсенал бяха дело на Робин ван Перси в 5-та и на Тио Уолкът в 69-та минути, за Суонзи се разписаха Скот Синклеър от дузпа в 16-та, Нейтън Дайър в 57-та и Дани Греъм в 70-та минути.

„Да, Суонси игра добре, но мачът бе решен от някои странни отсъждания, особено при ситуацията за дузпата, която реферът просто измисли, след като техният футболист откровено го заблуди с хвърлянето си, недоволен бе Венгер след края на срещата.

"След това имаше и някои дружи важни моменти, най-ключовият от които бе при 2:2, когато допуснахме груба грешка в защита. Показахме лоша ориентация към топката и като цяло в отбрана се провалихме" добави той.

"Веднага след като изравнихме реших, че имаме нелоши шансове да спечелим, тъй като играехме добре, а и техният вратар на няколко пъти направи важни спасявания, за да ги остави в мача. Ние обаче направихме сериозни пропуски, което също помогна за поражението", коментира още Венгер, чийто тим вече изостава на 4 точки от Топ 4.