Локо (Пд) и Славия бият категорично в контроли

Босът на "смърфовете" даде добра оценка за подготовката на тима

Отборите на Локомотив (Пловдив) и Славия постигнаха изразителни победи в поредните си контроли съответно в Испания и Турция.

"Смърфовете" вкараха само два на третодивизионния Марбея, докато "белите" се наложиха с 3:0 второразрядния Валчеа (Румъния).

Играчите на Неделчо Матушев пропиляха една дузина голови положения срещу непретенциозния си противник, който по принуда замени елитния Малага, отказал в последния момент да се изправи срещу нашите.

Самир Бенжелюн откри за пловдивчани в 40-ата минута след силен шут от двайсетина метра и неумела намеса на вратаря на Марбея.

2:0 направи Дюран в 73-ата минута след изстрел отдясно в наказателното поле и рикошет в десния страничен стълб.

Наставникът на Славия Емил Велев пък даде шанс на голяма част от младите в отбора в проверката с Валчеа.

Въпреки класическото изражение на резултата, до него се стигна доста трудно и в последните десетина минути на срещата. Първо Васев откри в 83-ата от пряк свободен удар.

Три по-късно Жуниньо засече центриране отблизо, а крайното 3:0 оформи отново Васев, бележейки с глава при подаване на Дениран.

Следващата контрола на Локомотив (Пд) е този петък срещу Димитровград, докато славистите излизат утре срещу румънския Петролул.