Санкт Паули превзе дома на Хамбургер след 34 години

Момчетата на Санкт Паули зарадваха своите привърженици с така жадуваната от тях победа над Хамбургер Снимка: Kicker

Считаният за аутсайдер в дербито на Хамбург Санкт Паули сътвори минисензация, надделявайки над своя далеч по-именит съперник с 1:0 на неговия "Нордбанк Арена" в отложен двубой от XXI кръг на Първа Бундеслига.

Това е първа победа на "пънкарите" над Хамбургер в първенството от далечната 1977 година. Те бяха на косъм от такава през есента, но тогава двубоят завърши 1:1.

Успехът им ги придвижи с едно място нагоре в таблицата, заемайки 11-ото с 28 точки. Хамбургер пък запази 7-ата си позиция с 33 точки.

Единственият гол в срещата падна след малко по-малко от час игра. В 59-ата минута топката бе центрирана от ъглов удар към Бол, който я продължи към Асамоа. Последният засече кълбото с глава във вратата на Рост и възпламени сектора със запалянковци на символичните гости.

Като цяло обаче Хамбургер бе по-активният отбор, но пропуски на Нистелрой, Зе Роберто и Матайсен го лишиха от нещо повече от минимална загуба.

Санкт Паули пък имаше претенции за дузпа малко преди края на първата част за падане на Бартелс, но съдията не наду свирката. Еберс пък можеше да покачи в 77-ата минута, но Рост се представи на ниво.

Така Хамбургер загуби за първи път дербито на града от 14 сблъсъка насам.