България оцеля в сафарито

Голмайсторът за ЮАР Сиабонга Сангвени (вдясно) се радва на попадението си Снимка: BGNES
Голмайсторът за ЮАР Сиабонга Сангвени (вдясно) се радва на попадението си

Националният отбор завърши 1:1 в контролата си с домакина на Световното първенство ЮАР.

Станимир Стоилов започна със същия състав, както при загубата от Белгия преди пет дни, като единствената промяна бе Веселин Минев отляво на защитата вместо Живко Миланов, който се върна в Румъния, за да играе финал за Купата със своя клуб Васлуй.

На фона на потискащото бръмчене на вувузелите на стадион "Орландо" в Йоханесбург африканците започнаха със страхотен натиск. Той бе материализиран в 20-ата мин. от Сиебонга Сангвени с удар с глава след центриране от ъглов удар.

Десетина минути по-късно острието на нашите Валери Божинов се възползва от пас на Георги Пеев и изравни резултата.

През втората част България бе по-активният отбор и влезлият на мястото на Валери Божинов Димитър Рангелов имаше възможност да донесе победата, но на два пъти вратарят Куне отрази ударите му.

Треньорът на националния отбор Станимир Стоилов определи срещата в интервю за Дарик радио като "тактическо надлъгване".

"Двата отбора се опитаха да изиграят една добра проверка, имахме проблеми при статичните положения. Ще изисквам повече дисциплина във фаза защита, включително и от страна на нападателите", каза Мъри.

След предишния мач полузащитникът на Алания Иван Стоянов се разсърди и напусна отбора заради това, че игра само 3 минути, а тази вечер по същия начин Пламен Николов и Павел Виданов бяха включени в самия край на срещата.

Селeкционерът благодари на футболистите за участието в двете контроли извън сезона и обяви, че всички са играли с желание и себераздаване.