Валери Божинов вкара на Интер

Българският национал с пети гол за сезона
Валери Божинов вкара на Интер Снимка: Бгнес

Парма завърши наравно 1:1 с Интер в отложен мач от 22-ия кръг на италианската серия "А".

Българският нападател Валери Божинов, който започна мача като титуляр, отбеляза попадението за домакините в 54-ата минута на двубоя.

В 68-ата минута Божинов беше заменен от Алберто Палоски.

Голът беше под номер 5 в серия "А" от началото на сезона за българския национал.

За Интер се разписа Марио Балотели, който изравни резултата на стадион „Енио Тардини" четири минути след попадението на Валери Божинов.

Парма остана завърши срещата с човек по-малко, след като в 72-ата минута за втори жълт картон от игра беше изгонен халфът Франческо Валиани.

След този мач Интер продължава да е лидер в класирането с 53 точки, пред Рома с 44 и Милан с 42.