Милан обърна Интер и спечели рекордна Суперкупа на Италия

Милан продължи своя терор над Интер от миналия сезон Снимка: Ройтерс
Милан продължи своя терор над Интер от миналия сезон

Италианският шампион Милан спечели Суперкупата на страната, след като обърна градския си съперник Интер с 2:1 в мача за трофея, игран на ултрамодерния стадион "Птиче гнездо" в Пекин пред 70 000 зрители. По този начин "росонерите" спечелиха рекорден шести трофей, изпреварвайки с един именно "нерадзурите". За последно Милан бе печелил Суперкупата на Италия през 2003 г.

До триумфът на момчетата на Масимилиано Алегрини стигнаха доста трудно и след пълен обрат. В 22-ата минута гласеният за Манчестър Юнайтед Уесли Снайдер изпълни пряк свободен удар отляво на наказателното поле. Холандецът завъртя топката покрай стената и я насочи към горния десен ъгъл на Абиати. Вратарят на Милан стигна до нея и създаде впечатлението, че ще я избие, но го направи в собствената си врата.

Само за девет минути в средата на втората част "росонерите" прекършиха своя опонент. Ветеранът Кларънс Зеедорф овладя с гърди едно центриране отдясно до самата аутлиния и върна топката в малкото наказателно поле, където Златан Ибрахимович връхлетя и на празна врата изравни с глава.

Милан прегърна трофея в 69-ата минута. Тогава влезлият като резерва Алешандре Пато овладя едно прехвърлящо подаване и стрела от средно разстояние по диагонала към далечния ъгъл. Топката се отби в дясната греда, но там най-близо бе Кевин-Принс Боатенг и ганаецът прониза Сезар за втори път.