Меси съкруши Валенсия, Барса на 10 точки пред Реал

Мариус Санкевичус от Валенсия е поредната жертва на финтовете на Меси Снимка: Getty Images
Мариус Санкевичус от Валенсия е поредната жертва на финтовете на Меси

Отборът на Барселона уверено крачи към третата си поредна титла в Испания, след като взе поредното си дерби в Примера дивисион.

Каталунците надвиха този път Валенсия с 1:0 на собствения му стадион "Местая" и вече имат двуцифрена преднина във временното класиране пред Реал (Мадрид), събирайки 71 точки.

"Белия балет" е с 61, но в четвъртък вечер посреща състава на Малага и ще има възможността да скъси своето изоставане с три точки.

Началото на дербито бе вихрено, като домакините чрез Мата можеха да открият още в 3-ата минута. Шест по-късно Меси на три пъти бе разколебан от вратаря Гуаита.

Отново аржентинецът бе в епицентъра на събитията в 30-ата минута, след като заедно с Вия се озова сам срещу вратаря, преодоля го, но се полакоми и прати топката в аут.

Така се стигна до 77-ата минута, когато Адриано нахлу в наказателното поле на домакините, намери Меси и нисичкият гений записа 27-ото си попадение в Примера дивисион през този сезон.

Веднага след това доскорошният идол на местните фенове Вия пропиля шанс да покачи.

Виляреал пък се възползва от грешната стъпка на Валенсия и е вече на точка зад "прилепите", след като победи с 1:0 Еркулес на "Ел Мадригал". Така "Жълтата подводница" вече има 50 и поглежда към третото място.