Бербатов с нов гол за Фулъм

Бербатов започва страхотно предсезонната подготовка.

Димитър Бербатов отбеляза гол и във втората контрола на Фулъм от турнето в Коста Рига, разписвайки се от дузпа при 3:1 над Лига Депортива Алахуелензе.

Стийв Сидуел даде преднина на англичаните с попадение в 62-ата минута. Той се извиси над всички в наказателното поле на домакините и засече центриране от корнер на Киърън Ричардсън в мрежата на Ла Лига.

Само десет минути по-късно обаче костариканците стигнаха до изравняване, след като Гевара бе изпуснат в наказателното поле и с прецизен удар покрай Маартен Стекеленбург направи 1:1.

Радостта на домакините обаче трая само седем минути, след като Бербатов отново върна преднината на Фулъм с попадението си от дузпа в 79-ата. Александър Каканиклич бе съборен в наказателното поле, а Бербо с хладнокръвно изпълнение от бялата точка направи 2:1.

Само четири минути след попадението си нашият сънародник бе заменен от Трота. Крайното 3:1 за Фулъм оформи играещият срещу родния си клуб Брайън Руис.

Преди няколко дни Димитър Бербатов се отчете с два гола при успеха с 3:0 над костариканския Картахинес в първата предсезонна контрола на тима.