Барселона потопи "Жълтата подводница" и подгони Реал по резултатност

Фабрегас, Иниеста и Меси се поздравяват след един от многото голове във вратата на Виляреал Снимка: Getty Images

Най-добрият отбор в света през последните години Барселона стартира, както му приляга сезона в Примера дивисион.

Каталунците се разправиха с Виляреал и ги биха с 5:0 в последния мач от II кръг, който се явява първи заради стачката на професионалните футболисти в Испания.

Така "блаугранас" показаха, че няма да остъпват на агресивността на Реал (Мадрид), който тръгна с 6:0 срещу съименника си от Сарагоса в неделя.

Друг любопитен факт от срещата е, че наставникът на Барселона Хосеп Гуардиола прибегна до непопулярната схема на игра 3-4-3 заради кадровите проблеми в защита, започвайки с Бускетс, Масчерано и Абидал отзад.

Една от новите големи надежди на Барселона Тиаго Алкантара откри резултата в 25-ата минута след самостоятелен пробив през центъра и шут в долния ляв ъгъл на Лопес.

В самия край на първото полувреме Сеск Фабрегас възпламени трибуните на "Камп Ноу" с попадение, след като бе изведен от Меси сам срещу вратаря, преодоля го и от скъсен ъгъл прати топката в мрежата.

Другото гръмко лятно попълнение Алексис Санчес също не чака дълго след подновяването на играта и оползотвори по перфектен начин отлично прехвърлящо подаване на Алкантара за 3:0.

Последваха и минутите на Лионел Меси, който в типичния си стил с лекота отбеляза следващите два гола, оформяйки пълния разгром над "Жълтата подводница".

Гостите от своя страна се отчетоха само с един опасен изстрел малко преди края на Хавиер Камуняс, спасен с вещина от Валдес.