ЦСКА загуби от Войводина

Мартин Камбуров бе най-добрият футболист на ЦСКА срещу сърбите Снимка: Sport1.bg
Мартин Камбуров бе най-добрият футболист на ЦСКА срещу сърбите

ЦСКА загуби с 0:1 като гост на Войводина Нови Сад в предпоследната си зимна контрола преди началото на пролетния дял на първенството.

"Червените" направиха слаб мач и заслужено отстъпиха на домакините. В отсъствието на Мишел Платини като централен нападател стартира Мартин Камбуров. Зад него игра Ивайло Чочев, а по крилата атакуваха Варела и Сержиньо.

В средата на първото полувреме Александър Катай бе изведен в наказателното поле на ЦСКА, преодоля Апостол Попов и със силен шут по диагонала от 5-6 метра разстреля Черни.

В началото на втората част наставникът на българския тим Миодраг Йешич извърши три промени в атака. На местата на Сержиньо, Варела и Чочев започнаха Делев, Присо и Нюаджи.

В 50-та минута армейците бяха близо до изравнителен гол, когато Камбуров разтресе напречната греда след изпълнение на фаул. Седем минути по-късно Абубакар стреля опасно с глава, но за късмет на Черни топката излезе в аут. В следващата атака отново Абубакар изтормози червената отбрана и излезе очи в очи със стража на армейците, но Черни пак спаси.

ВОЙВОДИНА - ЦСКА 1:0

1:0 Катай (24)