Вияш-Боаш: Доволен съм от картона на Бейл

Вияш-Боаш призна за стратегическото значение на картона на Бейл

Мениджърът на Тотнъм Андре Вияш-Боаш призна, че сам е щял да накара Гарет Бейл да си изкара жълт картон, ако съдията не му беше показал картон за симулация.

Уелсецът падна артистично в 15 минута и получи жълт картон, което означава, че пропуска реванша в Милано другия четвъртък. Тотнъм обаче би трябвало да се справи и без него, след като разгроми Интер у дома с 3:0, а точно Бейл вкара първото попадение за домакините.

„Определено Гарет ще ни липсва за реванша - обясни португалецът. - Ако знаех, че ще спечелим толкова убедително, сам щях да го накарам да си изкара картон, за да е чист за четвъртфиналите. Все още нищо не е свършило, но сме в добра позиция, за да продължим напред.

„Играта на Гарет се отразява много силно на представянето на Тотнъм в последните два мача, но се надявам, че в Милано ще се справим и без него и ще се класираме за четвъртфиналите на Лига Европа."