Късен гол съкруши Ливърпул на "Крейвън Котидж"

Демпси ликува, след като наказа глупостта на Рейна Снимка: Getty Images
Демпси ликува, след като наказа глупостта на Рейна

Фулъм удари Ливърпул с 1:0 в последния мач от XIV кръг на Висшата английска лига и със спечелените три точки пое глътка въздух, отдалечавайки се от опасната зона в дъното на класирането.

От своя страна мърсисайдци регистрираха третото си поражение от началото на кампанията, което след изиграването на всички двубои през уикенда ги прати на седмото място в таблицата с 23 точки.

Мачът на "Крейвън Котидж" в Лондон премина двуостро, като домакините създадоха повече на брой чисти голови положения.

На три пъти общо гредите спасяваха двете врати, а съдията на срещата Кевин Френд пресилено изгони Джей Спиъринг двайсетина минути преди края.

Това даде допълнително самочувствие на Фулъм, който след няколко добри атаки стигна до своя миг в 85-ата минута, когато изстрел на Дани Мърфи бе лошо отразен от Хосе Рейна и Клинт Демпси отблизо опъна мрежата на ливърпулската врата.

С това попадение възпитаниците на Мартин Йол се изкачиха на 13-ата позиция с актив от 15 точки.