Юнайтед без Бербатов разби Болтън с Петров

Пол Скоулс ознаменува с гол завръщането си сред титулярите Снимка: Getty Images
Пол Скоулс ознаменува с гол завръщането си сред титулярите
Друг ветеран - Франк Лампард, също отбеляза решително попадение за своя Челси, при това за пореден път Снимка: Getty Images

Димитър Бербатов остана резерва при победата на Манчестър Юнайтед с 3:0 над Болтън в ХХI кръг от Висшата лига на Англия.

Мартин Петров игра 88 минути за гостите, но не успя да помогне на отбора си.

Най-знаменателното събитие в мача бе в 45-ата минута, когато 37-годишният ветеран Пол Скоулс, който възобнови кариерата си, седем месеца след като се бе отказал, откри резултата със своя 151-и гол за клуба!

Преди това Уейн Рууни бе пропуснал да изведе напред „червените дяволи" от дузпа, но се реваншира с асистенции към Скоулс и към Дани Уелбек за второто попадение.

С днешната си победа тимът на сър Алекс Фъргюсън се изравни по точки с лидера Манчестър Сити преди гостуването на „гражданите" на последния Уигън в понеделник.

Отборът на Тотнъм, който делеше второто място с Юнайтед, не успя да постигне същото, завършвайки 1:1 у дома с Уулвърхемптън. „Шпорите" дори бяха изоставащи в резултата в продължение на половин час, след като шотландският нападател Стивън Флетчър откри за „вълците" през първото полувреме, но хърватинът Лука Модрич изравни след почивката.

Друг от отборите с амбиции в първенството - Ливърпул, също бе спрян от по-непретенциозен съперник в лицето на Стоук Сити. В отсъствието на наказания Луис Суарес „червените" не можаха да отбележат гол на своя „Анфийлд" и завършиха 0:0 с „грънчарите".

Отново Франк Лампард се оказа решаващият играч на Челси, реализирайки попадението при победата с 1:0 над Съндърланд на „Стамфорд Бридж". Халфът-ветеран се разписа след удар на Фернандо Торес в гредата, като по този начин световният и европейски шампион отново не успя да се разпише за „сините".

Новото попълнение на Челси Гари Кейхил, който бе привлечен от Болтън, изгледа мача от трибуните.

Третият българин в Премиършип - Стилиян Петров, изигра цял мач за Астън Вила при равенството 1:1 с Евертън.