Дейвид Бекъм отстрани Тиери Анри

Дейвид Бекъм изработи първия гол и дузпата за втория срещу Ню Йорк Снимка: Getty Images
Дейвид Бекъм изработи първия гол и дузпата за втория срещу Ню Йорк

Лос Анжелис Галакси с Дейвид Бекъм победи с 2:1 Ню Йорк Ред Булс с Тиери Анри във втория мач от плейофите в MLS и се класира за финала на Западната конференция с общ резултат 3:1.

Ню Йорк имаха шанс да спечелят, след като Люк Роджърс откри резултата още 5-ата минута. Но Галакси отвърна на удара с голове на Майк Маджий и Ландън Донован, което се оказа достатъчно за победата.

Головият пас за Ню Йорк бе на Тиери Анри, но това се оказа недостатъчно.

Галакси изравни чрез Маджий, който вкара и в първия мач - Бекъм изпълни корнер, Майк надскочи всички и вкара. След това двата отбора си размениха по един сериозен пропуск, но развръзката на мача дойде 15 минути преди края му.

Тогава Рой Милър събори в наказателното поле Бекъм, съдията свири дузпа и Донован я превърна в гол.

На финала на Западната конференция ЛА Галакси ще играе с Реал Солт Лейк, а това отлага с още връщането на Бекъм в Европа, където интерес към него демонстрираха поне три клуба тази есен.