Реал (Мадрид) с ново равенство, авансът вече е 6 точки

Жозе Моуриньо бе бесен на съдията, а той го изгони от скамейката Снимка: Бгнес
Жозе Моуриньо бе бесен на съдията, а той го изгони от скамейката

Реал (Мадрид) завърши 1:1 като гост на Виляреал и така авансът му пред шампиона Барселона се стопи на едва шест точки.

Равенството бе второ поред за столичани, а това че Кристиано Роналдо откри резултата в 62-ата минута бе малка утеха, тъй като този гол не бе достатъчен за португалеца да си върне първото място сред голмайсторите след хеттрика на Лионел Меси ден по-рано.

Маркос Сена изравни за домакините от пряк свободен удар в 83-ата минута, а треньорът на Реал Жозе Моуриньо бе изгонен от скамейката за протест срещу отсъждането на фаула от рефера.

Малко по-късно Кралският клуб остана с девет футболисти на терена, след като Серхио Рамос получи втори жълт картон за груб фаул срещу Нилмар, а Месут Йозил също бе изгонен заради бурното си недоволство към съдията.

В най-интересния мач от кръга Атлетико (Мадрид) се наложи с 2:1 над Атлетик (Билбао) и изпревари баските в класирането.

С два гола се отличи колумбийският стрелец Радамел Фалкао, а загубата бе трета поред за момчета на Марсело Биелса, които навлязоха в лоша серия, след като възхитиха цял свят с елиминирането на Манчестър Юнайтед в Лига Европа.

На "златното" четвърто място, даващо право на участие в Шампионската лига, отново се настани Леванте след хубава победа с 3:1 като гост на Реал Сосиедад.

Последният в класирането Реал (Сарагоса) поднесе сензацията на кръга, побеждавайки третия Валенсия с 2:1 на собствения му стадион.

Този успех бе глътка въздух за закъсалите гости, които са последни в класирането, но получиха доза надежда и благодарение на загубата на прекия конкурент Спортинг (Хихон) от Майорка с 2:3.