Сър Алекс: Уигън спечели напълно заслужено

Сър Алекс похвали Уигън и се оплака от съдията Снимка: Getty Images
Сър Алекс похвали Уигън и се оплака от съдията

Мениджърът на Манчестър Юнайтед сър Алекс Фъргюсън призна снощи, че победата на Уигън с 1:0 срещу неговия тим е била напълно заслужена. С тази загуба на лидера и победата на Манчестър Сити с 4:0 срещу Уест Бромич Албион интригата за титлата във Висшата лига се върна, тъй като разликата между първите два отбора в класирането е едва пет точки.

„Уигън заслужаваше да спечели", обясни сър Алекс и отправи остри критики срещу съдията Фил Дауд, който отмени гол на Уигън преди почивката, вкаран от Виктор Мозсес. Победното попадение за Уигън беше дело на Шон Малоуни в 50 минута и до края Юнайтед не успя да изравни.

Това е едва четвъртата победа на шампионите този сезон във Висшата лига, а до края на сезона остават пет кръга.

„Винаги се боря докрай, но преди този мач смятах, че за нас всичко е приключило - обясни мениджърът на Сити Роберто Манчини, който остана доволен от четирите гола дело на Серхио Агуеро (два), Давид Силва и започналия като титуляр Карлос Тевес. - Истината е, че Сити не притежава духа на Юнайтед и това ни липсва в битката с тях.

„В Юнайтед има фантастичен дух, така че ще ни е много трудно. Дори не знаех, че техният мач е заедно с нашия и се изненадах. Имаме шанс за около два часа и половина да стопим аванса на Юнайтед до две точки, но не мисля, че в събота Юнайтед ще загуби от Астън Вила.

„Все пак, всичко е възможно, футболът е странна игра. Мислиш си за едно, но става обратното. Юнайтед е топ отбор и не мисля, че ще загуби битката за титлата."

Връщаме се на Фъргюсън, който не понесе особено добре колебливото на моменти съдийство на Дауд и го обвини, че е пропуснал да види играта с ръка на Мейнор Фигуероа в наказателното поле на Уигън през второто полувреме. Освен това, шотландецът обясни, че ъгловият удар, довел до гола на Малоуни, всъщност е трябвало да бъде изпълнен като пряк свободен.

„Фил Дауд направи лош мач, така и не успя да влезе в ритъма на играта, но истината е, че Уигън беше по-добрият тим и спечели напълно заслужено - заяви сър Алекс след мача.

„Сигурно сте забелязали, че Уигън играе с трима защитници в центъра на отбраната, това дава възможност да задържат повече топката. Едва през второто полувреме започнахме да действаме по-активно, но преди почивката Уигън напълно доминира. Случват се и такива неща. Понякога е неизбежно да направиш такъв мач."

След мача мениджърът на Уигън Роберто Мартинес опроверга слуховете, че ще напусне клуба през лятото и обяви, че победата срещу Юнайтед е била постигната в „историческа вечер" за тима и феновете му.

„През лятото подписах нов договор - обясни Мартинес. - Оставам, но по-важното сега е да се представим максимално силно в последните пет мача този сезон, за да запазим мястото си във Висшата лига".